Vishay/Vitramon VJ1210Y152JBLAT4X
VJ1210Y152JBLAT4X picture photo
Mfg. Part Number
VJ1210Y152JBLAT4X
Brief Description
CAP CER 1500PF 630V X7R 1210
Datasheet Download
VJ1210Y152JBLAT4X.pdf
Availability of VJ1210Y152JBLAT4X
QUANTITY
VJ1210Y152JBLAT4X Order Process
Ship out your order
Specifications of VJ1210Y152JBLAT4X
Internal Part NumberEIS-VJ1210Y152JBLAT4X
FamilyCeramic Capacitors
SeriesVJ OMD
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance1500pF
Tolerance±5%
Voltage - Rated630V
Temperature CoefficientX7R
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
ApplicationsBoardflex Sensitive
Ratings-
Package / Case1210 (3225 Metric)
Size / Dimension0.132" L x 0.098" W (3.35mm x 2.50mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.067" (1.70mm)
Lead Spacing-
FeaturesSoft Termination, High Voltage
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)VJ1210Y152JBLAT4X
Related LinksVJ1210Y1, VJ1210Y152JBLAT4X Datasheet, Vishay/Vitramon Distributor
VJ1210Y152JBLAT4X Details Description
Related parts for VJ1210Y152JBLAT4X
IC DUAL 2-4 DECOD/DEMUX 16DHVQFN datasheet.pdf
CABLE SPACER HEAVY datasheet.pdf
CONN EDGECARD 24POS R/A .156 SLD datasheet.pdf
IC RS-232 DRVR/RCVR 28-SSOP datasheet.pdf
PHOTODIODE 15MM 632NM TO-5 datasheet.pdf
OSC MEMS CONFIGURABLE OUTPUT datasheet.pdf
CAP TANT 47UF 5% 6V AXIAL datasheet.pdf
FIXED IND 47NH 600MA 310 MOHM datasheet.pdf
CONN HDR 80POS 3MM datasheet.pdf
RES 1.32K OHM 0.6W 0.5% AXIAL datasheet.pdf
CAP FILM 0.0015UF 5% 1000VDC AXI datasheet.pdf
RES SMD 0.005 OHM 1% 7W 2818 datasheet.pdf