Vishay/Vitramon VJ1210Y153KBCAT4X
VJ1210Y153KBCAT4X picture photo
Mfg. Part Number
VJ1210Y153KBCAT4X
Brief Description
CAP CER 0.015UF 200V X7R 1210
Datasheet Download
VJ1210Y153KBCAT4X.pdf
Availability of VJ1210Y153KBCAT4X
QUANTITY
VJ1210Y153KBCAT4X Order Process
Ship out your order
Specifications of VJ1210Y153KBCAT4X
Internal Part NumberEIS-VJ1210Y153KBCAT4X
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package2,500
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance0.015µF
Tolerance±10%
Voltage - Rated200V
Temperature CoefficientX7R
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case1210 (3225 Metric)
Size / Dimension0.132" L x 0.098" W (3.35mm x 2.50mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.067" (1.70mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)VJ1210Y153KBCAT4X
Related LinksVJ1210Y1, VJ1210Y153KBCAT4X Datasheet, Vishay/Vitramon Distributor
VJ1210Y153KBCAT4X Details Description
Related parts for VJ1210Y153KBCAT4X
RES ARRAY 13 RES 100K OHM 14SOIC datasheet.pdf
TERM BLOCK PLUG 20POS 5.08MM datasheet.pdf
IC REG CTRLR BST FLYBK PWM 8-DIP datasheet.pdf
CAP FILM 2.2UF 10% 630VDC RADIAL datasheet.pdf
ENCODER SMALL 2CH 300LPI STD datasheet.pdf
CONTROL LOGIC 24 IN 16 OUT 24V datasheet.pdf
CONN PLUG 3POS PNL MNT SLDR datasheet.pdf
POT 50K OHM 1W PLASTIC LINEAR datasheet.pdf
SWITCH TOGGLE SPDT 5A 120V datasheet.pdf