Vishay/Vitramon VJ1210Y331MXEAT5Z
VJ1210Y331MXEAT5Z picture photo
Mfg. Part Number
VJ1210Y331MXEAT5Z
Brief Description
CAP CER 330PF 500V X7R 1210
Datasheet Download
VJ1210Y331MXEAT5Z.pdf
Availability of VJ1210Y331MXEAT5Z
QUANTITY
VJ1210Y331MXEAT5Z Order Process
Ship out your order
Specifications of VJ1210Y331MXEAT5Z
Internal Part NumberEIS-VJ1210Y331MXEAT5Z
FamilyCeramic Capacitors
SeriesVJ HVArc Guard™
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance330pF
Tolerance±20%
Voltage - Rated500V
Temperature CoefficientX7R
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
ApplicationsGeneral Purpose
Ratings-
Package / Case1210 (3225 Metric)
Size / Dimension0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.067" (1.70mm)
Lead Spacing-
FeaturesHigh Voltage, Arc Guard™
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)VJ1210Y331MXEAT5Z
Related LinksVJ1210Y3, VJ1210Y331MXEAT5Z Datasheet, Vishay/Vitramon Distributor
VJ1210Y331MXEAT5Z Details Description
Related parts for VJ1210Y331MXEAT5Z
CONN HEADER 2.5MM VERT 5POS REEL datasheet.pdf
CONN EDGECARD 56POS .100 EYELET datasheet.pdf
CAP CER 39PF 200V NP0 0805 datasheet.pdf
TOOL 180DEG CABLE CLAMP ASSY datasheet.pdf
KK 100 HDR ASSY BKWY 2POS datasheet.pdf
RES 73.2K OHM 1/8W .5% AXIAL datasheet.pdf
CRIMP BANTAM DIST ASSY datasheet.pdf
NUT DRIVER HEX SCKT 11/32" 6.13" datasheet.pdf
HEATSINK 35X35X10MM R-TAB datasheet.pdf
RES SMD 10M OHM 5% 1/2W 2010 datasheet.pdf
ZFKDSA 1 5C- 6 0 GY datasheet.pdf
CAP FILM 22NF 10% 310VAC RAD datasheet.pdf