Vishay/Vitramon VJ1210Y332JXLAT5Z
VJ1210Y332JXLAT5Z picture photo
Mfg. Part Number
VJ1210Y332JXLAT5Z
Brief Description
CAP CER 3300PF 630V X7R 1210
Datasheet Download
VJ1210Y332JXLAT5Z.pdf
Availability of VJ1210Y332JXLAT5Z
QUANTITY
VJ1210Y332JXLAT5Z Order Process
Ship out your order
Specifications of VJ1210Y332JXLAT5Z
Internal Part NumberEIS-VJ1210Y332JXLAT5Z
FamilyCeramic Capacitors
SeriesVJ HVArc Guard™
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance3300pF
Tolerance±5%
Voltage - Rated630V
Temperature CoefficientX7R
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
ApplicationsGeneral Purpose
Ratings-
Package / Case1210 (3225 Metric)
Size / Dimension0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.067" (1.70mm)
Lead Spacing-
FeaturesHigh Voltage, Arc Guard™
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)VJ1210Y332JXLAT5Z
Related LinksVJ1210Y3, VJ1210Y332JXLAT5Z Datasheet, Vishay/Vitramon Distributor
VJ1210Y332JXLAT5Z Details Description
Related parts for VJ1210Y332JXLAT5Z
CONN HEADER STKD 34POS R/A LO datasheet.pdf
IC ADC 24BIT 23.74K/125K 48-VQFN datasheet.pdf
TRIMMER 2.2K OHM 0.5W PC PIN datasheet.pdf
D-Sub Connector Plug, Male Pins 15 Position Panel Mount Crimp datasheet.pdf
RES SMD 1.13K OHM 1/4W 0604 WIDE datasheet.pdf
DIODE SCHOTTKY 150V 3A DO214AA datasheet.pdf
SWITCH TOGGLE SPDT 0.4VA 20V datasheet.pdf
JOINT NOZZLE FOR MAIN UNIT datasheet.pdf
CABLE 11POS .100 JUMPER 8 INCH datasheet.pdf