Vishay/Vitramon VJ1210Y471JBRAT4X
VJ1210Y471JBRAT4X picture photo
Mfg. Part Number
VJ1210Y471JBRAT4X
Brief Description
CAP CER 470PF 1.5KV X7R 1210
Datasheet Download
VJ1210Y471JBRAT4X.pdf
Availability of VJ1210Y471JBRAT4X
QUANTITY
VJ1210Y471JBRAT4X Order Process
Ship out your order
Specifications of VJ1210Y471JBRAT4X
Internal Part NumberEIS-VJ1210Y471JBRAT4X
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance470pF
Tolerance±5%
Voltage - Rated1500V (1.5kV)
Temperature CoefficientX7R
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case1210 (3225 Metric)
Size / Dimension0.132" L x 0.098" W (3.35mm x 2.50mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.067" (1.70mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)VJ1210Y471JBRAT4X
Related LinksVJ1210Y4, VJ1210Y471JBRAT4X Datasheet, Vishay/Vitramon Distributor
VJ1210Y471JBRAT4X Details Description
Related parts for VJ1210Y471JBRAT4X
SWITCH PUSH SPST-NO 10A 110V datasheet.pdf
KNOB BLK GLOSS.75"DIA .125"SHAFT datasheet.pdf
SCREWDRIVER SET PHIL/SLOT 6PC datasheet.pdf
CONN EDGECARD 30POS DIP .156 SLD datasheet.pdf
4 ROW R/A RECEPTACLE SOLDER datasheet.pdf
IC BUFFER NON-INVERTER DUAL ES6 datasheet.pdf
CAP ALUM 4700UF 20% 16V RADIAL datasheet.pdf
CABLE 3COND 14AWG SHLD 1000' datasheet.pdf
INDICATOR 10MM FIXED HI YEL 220V datasheet.pdf
ENC DISC16NF NEMA1 6P BLK datasheet.pdf
4700UF 100V 35X105MM 85C 10000H datasheet.pdf