Vishay/Vitramon VJ1210Y682KXGAT5Z
VJ1210Y682KXGAT5Z picture photo
Mfg. Part Number
VJ1210Y682KXGAT5Z
Brief Description
CAP CER 6800PF 1KV X7R 1210
Datasheet Download
VJ1210Y682KXGAT5Z.pdf
Availability of VJ1210Y682KXGAT5Z
QUANTITY
VJ1210Y682KXGAT5Z Order Process
Ship out your order
Specifications of VJ1210Y682KXGAT5Z
Internal Part NumberEIS-VJ1210Y682KXGAT5Z
FamilyCeramic Capacitors
SeriesVJ HVArc Guard™
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance6800pF
Tolerance±10%
Voltage - Rated1000V (1kV)
Temperature CoefficientX7R
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
ApplicationsGeneral Purpose
Ratings-
Package / Case1210 (3225 Metric)
Size / Dimension0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.067" (1.70mm)
Lead Spacing-
FeaturesHigh Voltage, Arc Guard™
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)VJ1210Y682KXGAT5Z
Related LinksVJ1210Y6, VJ1210Y682KXGAT5Z Datasheet, Vishay/Vitramon Distributor
VJ1210Y682KXGAT5Z Details Description
Related parts for VJ1210Y682KXGAT5Z
CONN HEADER 10POS SNGL 2MM T/H datasheet.pdf
Connector Receptacle 12 Position 0.100" (2.54mm) Gold Through Hole datasheet.pdf
19CIR MTA100 CONN RED LF datasheet.pdf
CONN HEADER 4POS VERT .100 GOLD datasheet.pdf
Crystal 27.0000MHz 20ppm 30pF 40 Ohm -40°C - 85°C Surface Mount 2-SMD datasheet.pdf
SAFETY EDGE datasheet.pdf
DIODE GEN PURP 400V 1.5A AXIAL datasheet.pdf
CONN RCPT 15POS PNL MNT SKT SLDR datasheet.pdf
HEATSINK 70X70X6MM XCUT T412 datasheet.pdf
IC CLK GEN HCSL/LVDS 28W-TSSOP datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 21 Circuit 0.394" (10.00mm) datasheet.pdf