Vishay/Vitramon VJ1210Y822KBLAT4X
VJ1210Y822KBLAT4X picture photo
Mfg. Part Number
VJ1210Y822KBLAT4X
Brief Description
CAP CER 8200PF 630V X7R 1210
Datasheet Download
VJ1210Y822KBLAT4X.pdf
Availability of VJ1210Y822KBLAT4X
QUANTITY
VJ1210Y822KBLAT4X Order Process
Ship out your order
Specifications of VJ1210Y822KBLAT4X
Internal Part NumberEIS-VJ1210Y822KBLAT4X
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance8200pF
Tolerance±10%
Voltage - Rated630V
Temperature CoefficientX7R
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case1210 (3225 Metric)
Size / Dimension0.132" L x 0.098" W (3.35mm x 2.50mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.067" (1.70mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)VJ1210Y822KBLAT4X
Related LinksVJ1210Y8, VJ1210Y822KBLAT4X Datasheet, Vishay/Vitramon Distributor
VJ1210Y822KBLAT4X Details Description
Related parts for VJ1210Y822KBLAT4X
IDC CABLE - MKR26K/MC26M/MPD26K datasheet.pdf
MOSFET N-CH 60V 50A D2PAK datasheet.pdf
RES SMD 10.7 OHM 1% 3/4W 2010 datasheet.pdf
IC PROCESSOR 500MHZ 297-PBGA datasheet.pdf
FIXED IND 470NH 7A 16 MOHM SMD datasheet.pdf
CONN HSG PLUG 19POS STRGHT SCKT datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 3.3V 99W datasheet.pdf
CONN COUPLER 40A 240V 20FT CABLE datasheet.pdf
DIODE GEN PURP 300V 3A AXIAL datasheet.pdf
750 TB PLUGGABLE PLUG datasheet.pdf
RES 8.25 OHM 0.4W 1% AXIAL datasheet.pdf
5MM 0.5W RESIST LENS CABLE ASSY datasheet.pdf