Vishay/Vitramon VJ1808A102JBGAT4X
VJ1808A102JBGAT4X picture photo
Mfg. Part Number
VJ1808A102JBGAT4X
Brief Description
CAP CER 1000PF 1KV NP0 1808
Datasheet Download
VJ1808A102JBGAT4X.pdf
Availability of VJ1808A102JBGAT4X
QUANTITY
VJ1808A102JBGAT4X Order Process
Ship out your order
Specifications of VJ1808A102JBGAT4X
Internal Part NumberEIS-VJ1808A102JBGAT4X
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package2,000
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance1000pF
Tolerance±5%
Voltage - Rated1000V (1kV)
Temperature CoefficientC0G, NP0
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case1808 (4520 Metric)
Size / Dimension0.186" L x 0.080" W (4.72mm x 2.03mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.086" (2.18mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)VJ1808A102JBGAT4X
Related LinksVJ1808A1, VJ1808A102JBGAT4X Datasheet, Vishay/Vitramon Distributor
VJ1808A102JBGAT4X Details Description
Related parts for VJ1808A102JBGAT4X
RES SMD 255 OHM 1% 1/8W 0805 datasheet.pdf
DIODE ZENER 5.1V 300MW SOD323 datasheet.pdf
TRANS PNP 50V 2A SOT89 datasheet.pdf
RES SMD 374 OHM 0.1% 1/10W 0603 datasheet.pdf
CONN RCPT 6PR 12IMLA R/A 1.8MM datasheet.pdf
RECEPT 10 POS CABLE TO BOARD datasheet.pdf
POWER ENTRY FILTERED 6A SCREW datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 48V 75W datasheet.pdf
CONN RCPT 20POS INLINE W/SKTS datasheet.pdf
BVZ7.62HP/04/180SH180C BK BX datasheet.pdf
FUSE 3.6KV 63A M/S 1215 datasheet.pdf