Vishay/Vitramon VJ1808A150JBAAT4X
VJ1808A150JBAAT4X picture photo
Mfg. Part Number
VJ1808A150JBAAT4X
Brief Description
CAP CER 15PF 50V NP0 1808
Datasheet Download
VJ1808A150JBAAT4X.pdf
Availability of VJ1808A150JBAAT4X
QUANTITY
VJ1808A150JBAAT4X Order Process
Ship out your order
Specifications of VJ1808A150JBAAT4X
Internal Part NumberEIS-VJ1808A150JBAAT4X
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package2,500
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance15pF
Tolerance±5%
Voltage - Rated50V
Temperature CoefficientC0G, NP0
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case1808 (4520 Metric)
Size / Dimension0.186" L x 0.080" W (4.72mm x 2.03mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.086" (2.18mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)VJ1808A150JBAAT4X
Related LinksVJ1808A1, VJ1808A150JBAAT4X Datasheet, Vishay/Vitramon Distributor
VJ1808A150JBAAT4X Details Description
Related parts for VJ1808A150JBAAT4X
IC CONTROLLER HOT SWAP 8-SOIC datasheet.pdf
IC REG LDO 8V 0.1A TO92-3 datasheet.pdf
RES SMD 348K OHM 1% 1/20W 0201 datasheet.pdf
RES SMD 36K OHM 1% 1/8W 0805 datasheet.pdf