Vishay/Vitramon VJ1808A220KBFAT4X
VJ1808A220KBFAT4X picture photo
Mfg. Part Number
VJ1808A220KBFAT4X
Brief Description
CAP CER 22PF 2KV NP0 1808
Datasheet Download
VJ1808A220KBFAT4X.pdf
Availability of VJ1808A220KBFAT4X
QUANTITY
VJ1808A220KBFAT4X Order Process
Ship out your order
Specifications of VJ1808A220KBFAT4X
Internal Part NumberEIS-VJ1808A220KBFAT4X
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package2,500
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance22pF
Tolerance±10%
Voltage - Rated2000V (2kV)
Temperature CoefficientC0G, NP0
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case1808 (4520 Metric)
Size / Dimension0.186" L x 0.080" W (4.72mm x 2.03mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.086" (2.18mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)VJ1808A220KBFAT4X
Related LinksVJ1808A2, VJ1808A220KBFAT4X Datasheet, Vishay/Vitramon Distributor
VJ1808A220KBFAT4X Details Description
Related parts for VJ1808A220KBFAT4X
TERM MULTI W/LED 5-30V RD NPN WM datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 3.3V 16.5W datasheet.pdf
Connector Quick Connect Receptacle 18-22 AWG 0.250" (6.35mm) Crimp datasheet.pdf
CONN HSG PLUG STRGHT 31POS PIN datasheet.pdf
CABLE 25COND 24AWG SHLD 500' datasheet.pdf
TVS DIODE 5VWM 9.2VC SMCJ datasheet.pdf
TYPE C100 "G" 2% TOLERANCE datasheet.pdf