Vishay/Vitramon VJ1808A221JBEAT4X
VJ1808A221JBEAT4X picture photo
Mfg. Part Number
VJ1808A221JBEAT4X
Brief Description
CAP CER 220PF 500V NP0 1808
Datasheet Download
VJ1808A221JBEAT4X.pdf
Availability of VJ1808A221JBEAT4X
QUANTITY
VJ1808A221JBEAT4X Order Process
Ship out your order
Specifications of VJ1808A221JBEAT4X
Internal Part NumberEIS-VJ1808A221JBEAT4X
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package2,000
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance220pF
Tolerance±5%
Voltage - Rated500V
Temperature CoefficientC0G, NP0
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case1808 (4520 Metric)
Size / Dimension0.186" L x 0.080" W (4.72mm x 2.03mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.086" (2.18mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)VJ1808A221JBEAT4X
Related LinksVJ1808A2, VJ1808A221JBEAT4X Datasheet, Vishay/Vitramon Distributor
VJ1808A221JBEAT4X Details Description
Related parts for VJ1808A221JBEAT4X
IC OSC TIMER CTRL 100KHZ 16SOIC datasheet.pdf
CONN EDGECARD 24POS R/A .100 SLD datasheet.pdf
RES 20 OHM 10W 5% CERAMIC WW datasheet.pdf
CONN HEADER 19POS 2MM VERT SMD datasheet.pdf
CONTROL TEMP 100-240V PANEL MT datasheet.pdf
CABLE 4COND 18AWG GRAY datasheet.pdf
RES 118 OHM 3W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
CONN PNL MNT RCPT 10SKT STR PCB datasheet.pdf
FIXED IND 33NH 600MA 250 MOHM datasheet.pdf
CONN HEADER .050" 94POS datasheet.pdf