Vishay/Vitramon VJ1808A221KBRAT4X
VJ1808A221KBRAT4X picture photo
Mfg. Part Number
VJ1808A221KBRAT4X
Brief Description
CAP CER 220PF 1.5KV NP0 1808
Datasheet Download
VJ1808A221KBRAT4X.pdf
Availability of VJ1808A221KBRAT4X
QUANTITY
VJ1808A221KBRAT4X Order Process
Ship out your order
Specifications of VJ1808A221KBRAT4X
Internal Part NumberEIS-VJ1808A221KBRAT4X
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package2,000
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance220pF
Tolerance±10%
Voltage - Rated1500V (1.5kV)
Temperature CoefficientC0G, NP0
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case1808 (4520 Metric)
Size / Dimension0.186" L x 0.080" W (4.72mm x 2.03mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.086" (2.18mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)VJ1808A221KBRAT4X
Related LinksVJ1808A2, VJ1808A221KBRAT4X Datasheet, Vishay/Vitramon Distributor
VJ1808A221KBRAT4X Details Description
Related parts for VJ1808A221KBRAT4X
CONN RCPT .100" 20POS GOLD PCB datasheet.pdf
CAP CER 470PF 1.5KV X7R 1808 datasheet.pdf
RES SMD 20 OHM 5% 1W 2615 datasheet.pdf