Vishay/Vitramon VJ1808A270JBAAT4X
VJ1808A270JBAAT4X picture photo
Mfg. Part Number
VJ1808A270JBAAT4X
Brief Description
CAP CER 27PF 50V NP0 1808
Datasheet Download
VJ1808A270JBAAT4X.pdf
Availability of VJ1808A270JBAAT4X
QUANTITY
VJ1808A270JBAAT4X Order Process
Ship out your order
Specifications of VJ1808A270JBAAT4X
Internal Part NumberEIS-VJ1808A270JBAAT4X
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package2,500
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance27pF
Tolerance±5%
Voltage - Rated50V
Temperature CoefficientC0G, NP0
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case1808 (4520 Metric)
Size / Dimension0.186" L x 0.080" W (4.72mm x 2.03mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.086" (2.18mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)VJ1808A270JBAAT4X
Related LinksVJ1808A2, VJ1808A270JBAAT4X Datasheet, Vishay/Vitramon Distributor
VJ1808A270JBAAT4X Details Description
Related parts for VJ1808A270JBAAT4X
LABEL INK JET PAPER .5 X 1.5" datasheet.pdf
IC NVSRAM 256KBIT 150NS 28EDIP datasheet.pdf
RES MO 1W 0.51 OHM 5% AXIAL datasheet.pdf
RES SMD 121 OHM 1% 3W 6227 datasheet.pdf
RES 0.21 OHM 10W 0.1% AXIAL datasheet.pdf
SSR GN0 50A MOTOR-REVERSING datasheet.pdf
MQS CONTACT NEW FFC datasheet.pdf
CONN PLUG 79POS STRGHT W/SKT datasheet.pdf
FIXED IND 1UH 355MA 800 MOHM SMD datasheet.pdf
IC OSC VCXO 100MHZ 6-CLCC datasheet.pdf
CONN HOOD TOP ENTRY SZ16B M32 datasheet.pdf
CAP FILM 0.033UF 5% 400VDC AXIAL datasheet.pdf