Vishay/Vitramon VJ1808A272JBBAT4X
VJ1808A272JBBAT4X picture photo
Mfg. Part Number
VJ1808A272JBBAT4X
Brief Description
CAP CER 2700PF 100V NP0 1808
Datasheet Download
VJ1808A272JBBAT4X.pdf
Availability of VJ1808A272JBBAT4X
QUANTITY
VJ1808A272JBBAT4X Order Process
Ship out your order
Specifications of VJ1808A272JBBAT4X
Internal Part NumberEIS-VJ1808A272JBBAT4X
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance2700pF
Tolerance±5%
Voltage - Rated100V
Temperature CoefficientC0G, NP0
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case1808 (4520 Metric)
Size / Dimension0.186" L x 0.080" W (4.72mm x 2.03mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.086" (2.18mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)VJ1808A272JBBAT4X
Related LinksVJ1808A2, VJ1808A272JBBAT4X Datasheet, Vishay/Vitramon Distributor
VJ1808A272JBBAT4X Details Description
Related parts for VJ1808A272JBBAT4X
CONN HEADER .100 DUAL R/A 58POS datasheet.pdf
MODULE PWR ENTRY FUSE FILTER 6A datasheet.pdf
CAP CER 5100PF 50V 1111 datasheet.pdf
IC CLK MULT OTP LCO 10-MSOP datasheet.pdf
CAP ALUM 330UF 20% 10V SMD datasheet.pdf
TERM BLOCK HDR 15POS VERT 3.81MM datasheet.pdf
CIRCUIT BREAKER MAG-HYDR TOGGLE datasheet.pdf
BERGSTIK datasheet.pdf
CONN EDGE DUAL .050 TH 220POS datasheet.pdf
RES SMD 3.01 OHM 1% 1/4W 1206 datasheet.pdf