Vishay/Vitramon VJ1808A331JBCAT4X
VJ1808A331JBCAT4X picture photo
Mfg. Part Number
VJ1808A331JBCAT4X
Brief Description
CAP CER 330PF 200V NP0 1808
Datasheet Download
VJ1808A331JBCAT4X.pdf
Availability of VJ1808A331JBCAT4X
QUANTITY
VJ1808A331JBCAT4X Order Process
Ship out your order
Specifications of VJ1808A331JBCAT4X
Internal Part NumberEIS-VJ1808A331JBCAT4X
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance330pF
Tolerance±5%
Voltage - Rated200V
Temperature CoefficientC0G, NP0
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case1808 (4520 Metric)
Size / Dimension0.186" L x 0.080" W (4.72mm x 2.03mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.086" (2.18mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)VJ1808A331JBCAT4X
Related LinksVJ1808A3, VJ1808A331JBCAT4X Datasheet, Vishay/Vitramon Distributor
VJ1808A331JBCAT4X Details Description
Related parts for VJ1808A331JBCAT4X
CAP CER 6800PF 100V X7R RADIAL datasheet.pdf
IC DGTL POT DUAL 50K I2C 10-MSOP datasheet.pdf
IC OPAMP GP 375MHZ RRO TSOT23-6 datasheet.pdf
CONN HEADER 27POS R/A .100 TIN datasheet.pdf
CABLE SMA JACK - IPEX MHFI 95MM datasheet.pdf
IC MCU 32BIT 384KB FLASH 108BGA datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 24V 75W datasheet.pdf
CAP CER 270PF 100V NP0 RADIAL datasheet.pdf
RES SMD 470 OHM 5% 1/4W 1206 datasheet.pdf