Vishay/Vitramon VJ1808A360KBBAT4X
VJ1808A360KBBAT4X picture photo
Mfg. Part Number
VJ1808A360KBBAT4X
Brief Description
CAP CER 36PF 100V NP0 1808
Datasheet Download
VJ1808A360KBBAT4X.pdf
Availability of VJ1808A360KBBAT4X
QUANTITY
VJ1808A360KBBAT4X Order Process
Ship out your order
Specifications of VJ1808A360KBBAT4X
Internal Part NumberEIS-VJ1808A360KBBAT4X
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance36pF
Tolerance±10%
Voltage - Rated100V
Temperature CoefficientC0G, NP0
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case1808 (4520 Metric)
Size / Dimension0.186" L x 0.080" W (4.72mm x 2.03mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.086" (2.18mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)VJ1808A360KBBAT4X
Related LinksVJ1808A3, VJ1808A360KBBAT4X Datasheet, Vishay/Vitramon Distributor
VJ1808A360KBBAT4X Details Description
Related parts for VJ1808A360KBBAT4X
FIXED IND 10NH 750MA 260 MOHM datasheet.pdf
IC RS232 3V5.5V 15KVESD 16-SSOP datasheet.pdf
Connector Receptacle 105 Position 0.100" (2.54mm) Gold Through Hole datasheet.pdf
CAP FILM 4.7UF 10% 100VDC RADIAL datasheet.pdf
FUSE GLASS 1.25A 250VAC 5X20MM datasheet.pdf
EVAL BOARD FOR ISL9440 datasheet.pdf
TERM BLOCK PLUG 5POS 5.08MM datasheet.pdf
RES 13.7K OHM 1/8W .1% AXIAL datasheet.pdf
IC OSC VCXO 100MHZ 6CLCC datasheet.pdf
CONN RCPT 55POS JAM NUT SKT datasheet.pdf