Vishay/Vitramon VJ1808A360KBRAT4X
VJ1808A360KBRAT4X picture photo
Mfg. Part Number
VJ1808A360KBRAT4X
Brief Description
CAP CER 36PF 1.5KV NP0 1808
Datasheet Download
VJ1808A360KBRAT4X.pdf
Availability of VJ1808A360KBRAT4X
QUANTITY
VJ1808A360KBRAT4X Order Process
Ship out your order
Specifications of VJ1808A360KBRAT4X
Internal Part NumberEIS-VJ1808A360KBRAT4X
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance36pF
Tolerance±10%
Voltage - Rated1500V (1.5kV)
Temperature CoefficientC0G, NP0
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case1808 (4520 Metric)
Size / Dimension0.186" L x 0.080" W (4.72mm x 2.03mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.086" (2.18mm)