Vishay/Vitramon VJ1808A392JBCAT4X
VJ1808A392JBCAT4X picture photo
Mfg. Part Number
VJ1808A392JBCAT4X
Brief Description
CAP CER 3900PF 200V NP0 1808
Datasheet Download
VJ1808A392JBCAT4X.pdf
Availability of VJ1808A392JBCAT4X
QUANTITY
VJ1808A392JBCAT4X Order Process
Ship out your order
Specifications of VJ1808A392JBCAT4X
Internal Part NumberEIS-VJ1808A392JBCAT4X
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance3900pF
Tolerance±5%
Voltage - Rated200V
Temperature CoefficientC0G, NP0
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case1808 (4520 Metric)
Size / Dimension0.186" L x 0.080" W (4.72mm x 2.03mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.086" (2.18mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)VJ1808A392JBCAT4X
Related LinksVJ1808A3, VJ1808A392JBCAT4X Datasheet, Vishay/Vitramon Distributor
VJ1808A392JBCAT4X Details Description
Related parts for VJ1808A392JBCAT4X
IC TXRX RS232 5V 24-SOIC datasheet.pdf
RES SMD 2.05KOHM 0.1% 1/10W 0603 datasheet.pdf
IC ADC 12BIT 250MSPS 48-QFN datasheet.pdf
PREMO-FLEX LGT 127 TYPEA 16POS datasheet.pdf
RES 107K OHM 1/8W .5% AXIAL datasheet.pdf
DIODE ZENER 8.2V 2W SMBG datasheet.pdf
CABLE 3POS datasheet.pdf
HEATSINK 54X54X25MM XCUT T412 datasheet.pdf
MULTI-FIBER CLEAVER SPACER GAUGE datasheet.pdf
RES SMD 2.74K OHM 1% 1W 0207 datasheet.pdf
CONN HSG RCPT 9POS PNL MNT PIN datasheet.pdf