Vishay/Vitramon VJ1808A430JBAAT4X
VJ1808A430JBAAT4X picture photo
Mfg. Part Number
VJ1808A430JBAAT4X
Brief Description
CAP CER 43PF 50V NP0 1808
Datasheet Download
VJ1808A430JBAAT4X.pdf
Availability of VJ1808A430JBAAT4X
QUANTITY
VJ1808A430JBAAT4X Order Process
Ship out your order
Specifications of VJ1808A430JBAAT4X
Internal Part NumberEIS-VJ1808A430JBAAT4X
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance43pF
Tolerance±5%
Voltage - Rated50V
Temperature CoefficientC0G, NP0
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case1808 (4520 Metric)
Size / Dimension0.186" L x 0.080" W (4.72mm x 2.03mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.086" (2.18mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)VJ1808A430JBAAT4X
Related LinksVJ1808A4, VJ1808A430JBAAT4X Datasheet, Vishay/Vitramon Distributor
VJ1808A430JBAAT4X Details Description
Related parts for VJ1808A430JBAAT4X
RES SMD 38.3 OHM 1% 1/8W 0805 datasheet.pdf
IC SWITCH QUAD SPST 14TSSOP datasheet.pdf
CONN EDGECARD 72POS .100 EXTEND datasheet.pdf
CONN EDGECARD 30POS R/A .156 SLD datasheet.pdf
CONN HEADER 16POS R/A .156 GOLD datasheet.pdf
VARISTOR 18V 250A DISC 5MM datasheet.pdf
FAN AXIAL 50X15MM 12VDC WIRE datasheet.pdf
5MM EUROBLOCK PC STR BLK 7POS datasheet.pdf
MULTI-PAIR 30COND 18AWG 500' datasheet.pdf
IC COMPARATOR QUAD OD 16-SOIC datasheet.pdf
SWITCH PUSH SPST-NO 0.1A 12V datasheet.pdf
SWITCH PUSH SPST-NC 10A 120V datasheet.pdf