Vishay/Vitramon VJ1808A430KBGAT4X
VJ1808A430KBGAT4X picture photo
Mfg. Part Number
VJ1808A430KBGAT4X
Brief Description
CAP CER 43PF 1KV NP0 1808
Datasheet Download
VJ1808A430KBGAT4X.pdf
Availability of VJ1808A430KBGAT4X
QUANTITY
VJ1808A430KBGAT4X Order Process
Ship out your order
Specifications of VJ1808A430KBGAT4X
Internal Part NumberEIS-VJ1808A430KBGAT4X
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance43pF
Tolerance±10%
Voltage - Rated1000V (1kV)
Temperature CoefficientC0G, NP0
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case1808 (4520 Metric)
Size / Dimension0.186" L x 0.080" W (4.72mm x 2.03mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.086" (2.18mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)VJ1808A430KBGAT4X
Related LinksVJ1808A4, VJ1808A430KBGAT4X Datasheet, Vishay/Vitramon Distributor
VJ1808A430KBGAT4X Details Description
Related parts for VJ1808A430KBGAT4X
IC MPU/RESET CIRC 2.19V SC70-4 datasheet.pdf
CONN RCPT 13POS JAM NUT W/PINS datasheet.pdf
LEAD ALLIG-STK BAN PLUG BLK 18" datasheet.pdf
CONN RCPT 36POS WALL MNT SKT datasheet.pdf
DIODE ARRAY GP 50V 400MA 16SOIC datasheet.pdf
CONN HDR 14POS 1MM SMD R/A datasheet.pdf
CONN RCPT datasheet.pdf
HEATSINK 40X40X12.7MM XCUT T766 datasheet.pdf
MOSFET QUAD SAB 1.90V EE 16SOIC datasheet.pdf