Vishay/Vitramon VJ1808A471JBLAT4X
VJ1808A471JBLAT4X picture photo
Mfg. Part Number
VJ1808A471JBLAT4X
Brief Description
CAP CER 470PF 630V NP0 1808
Datasheet Download
VJ1808A471JBLAT4X.pdf
Availability of VJ1808A471JBLAT4X
QUANTITY
VJ1808A471JBLAT4X Order Process
Ship out your order
Specifications of VJ1808A471JBLAT4X
Internal Part NumberEIS-VJ1808A471JBLAT4X
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance470pF
Tolerance±5%
Voltage - Rated630V
Temperature CoefficientC0G, NP0
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case1808 (4520 Metric)
Size / Dimension0.186" L x 0.080" W (4.72mm x 2.03mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.086" (2.18mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)VJ1808A471JBLAT4X
Related LinksVJ1808A4, VJ1808A471JBLAT4X Datasheet, Vishay/Vitramon Distributor
VJ1808A471JBLAT4X Details Description
Related parts for VJ1808A471JBLAT4X
RES ARRAY 9 RES 3.3K OHM 10SRT datasheet.pdf
CONN HOUSING 24POS 2MM W/O KEY datasheet.pdf
IC OPAMP GP 6.4MHZ RRO 16DIP datasheet.pdf
RELAY GEN PURPOSE DPDT 2A 48V datasheet.pdf
CONN DIN SOCKET 48POS VERT GOLD datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 18.5V 75W datasheet.pdf
OBD PLUG CPA datasheet.pdf
D-Sub Connector Plug, Male Pins 15 Position Through Hole Solder datasheet.pdf
HDR 20POS 2 9MM R/A NO LATCH datasheet.pdf
SOLDERSLEEVE datasheet.pdf
Virtex-E 1.8 V Extended Memory FPGA Field Programmable Gate Arrays IC datasheet.pdf