Vishay/Vitramon VJ1808A471KBCAT4X
VJ1808A471KBCAT4X picture photo
Mfg. Part Number
VJ1808A471KBCAT4X
Brief Description
CAP CER 470PF 200V NP0 1808
Datasheet Download
VJ1808A471KBCAT4X.pdf
Availability of VJ1808A471KBCAT4X
QUANTITY
VJ1808A471KBCAT4X Order Process
Ship out your order
Specifications of VJ1808A471KBCAT4X
Internal Part NumberEIS-VJ1808A471KBCAT4X
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance470pF
Tolerance±10%
Voltage - Rated200V
Temperature CoefficientC0G, NP0
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case1808 (4520 Metric)
Size / Dimension0.186" L x 0.080" W (4.72mm x 2.03mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.086" (2.18mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)VJ1808A471KBCAT4X
Related LinksVJ1808A4, VJ1808A471KBCAT4X Datasheet, Vishay/Vitramon Distributor
VJ1808A471KBCAT4X Details Description
Related parts for VJ1808A471KBCAT4X
FUSE BOARD MOUNT 2.5A 250VAC RAD datasheet.pdf
IC D-TYPE POS TRG SNGL 20TSSOP datasheet.pdf
CAP CER 510PF 150V 1111 datasheet.pdf
LCD GRAPH 240X64 WH TRANSFL datasheet.pdf
VOLT 1:1 PROBE BLK 12MHZ 1.2M datasheet.pdf
IC MCU 16BIT 128KB FLASH 80BGA datasheet.pdf
CAP ALUM 820UF 20% 10V RADIAL datasheet.pdf
XFRMR LAMINATED 30VA CHAS MOUNT datasheet.pdf
FIXED IND 3.3UH 6A 27 MOHM SMD datasheet.pdf
TERM BLOCK datasheet.pdf
HEATSINK 40X40X25MM L-TAB T412 datasheet.pdf
220UF 16V 8X16 85C AXI datasheet.pdf