Vishay/Vitramon VJ1808A681JBAAT4X
VJ1808A681JBAAT4X picture photo
Mfg. Part Number
VJ1808A681JBAAT4X
Brief Description
CAP CER 680PF 50V NP0 1808
Datasheet Download
VJ1808A681JBAAT4X.pdf
Availability of VJ1808A681JBAAT4X
QUANTITY
VJ1808A681JBAAT4X Order Process
Ship out your order
Specifications of VJ1808A681JBAAT4X
Internal Part NumberEIS-VJ1808A681JBAAT4X
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance680pF
Tolerance±5%
Voltage - Rated50V
Temperature CoefficientC0G, NP0
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case1808 (4520 Metric)
Size / Dimension0.186" L x 0.080" W (4.72mm x 2.03mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.086" (2.18mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)VJ1808A681JBAAT4X
Related LinksVJ1808A6, VJ1808A681JBAAT4X Datasheet, Vishay/Vitramon Distributor
VJ1808A681JBAAT4X Details Description
Related parts for VJ1808A681JBAAT4X
CONN HEADER .100 SINGL STR 8POS datasheet.pdf
IC D/A CONV 12BIT PARALLEL20SOIC datasheet.pdf
CONN PCMCIA CARD PUSH-PULL R/A datasheet.pdf
SOLDERING IRON DIRECT PLUG 25W datasheet.pdf
SWITCH DIP RAISE E 10POS datasheet.pdf
RES 39 OHM 1W 0.1% WW AXIAL datasheet.pdf
INSULATING WASHER ORANGE datasheet.pdf
FERRITE CORE datasheet.pdf
HEATSINK 50X50X12MM XCUT T766 datasheet.pdf
OSC VCTCXO 106.25MHZ LVCMOS SMD datasheet.pdf
TV 4C 4#16 PIN J/N RECP datasheet.pdf
4700UF 16V 18X31MM 105C 10000H datasheet.pdf