Vishay/Vitramon VJ1808A820KBHAT4X
VJ1808A820KBHAT4X picture photo
Mfg. Part Number
VJ1808A820KBHAT4X
Brief Description
CAP CER 82PF 3KV NP0 1808
Datasheet Download
VJ1808A820KBHAT4X.pdf
Availability of VJ1808A820KBHAT4X
QUANTITY
VJ1808A820KBHAT4X Order Process
Ship out your order
Specifications of VJ1808A820KBHAT4X
Internal Part NumberEIS-VJ1808A820KBHAT4X
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance82pF
Tolerance±10%
Voltage - Rated3000V (3kV)
Temperature CoefficientC0G, NP0
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case1808 (4520 Metric)
Size / Dimension0.186" L x 0.080" W (4.72mm x 2.03mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.086" (2.18mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)VJ1808A820KBHAT4X
Related LinksVJ1808A8, VJ1808A820KBHAT4X Datasheet, Vishay/Vitramon Distributor
VJ1808A820KBHAT4X Details Description
Related parts for VJ1808A820KBHAT4X
RES SMD 464 OHM 1% 1/4W 1206 datasheet.pdf
RES SMD 7.5M OHM 5% 1/8W 0805 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 36POS DIP .100 SLD datasheet.pdf
CONN HEADER 110POS TYPE A VERT datasheet.pdf
IC XDCP DUAL 256TAP 100K 24-SOIC datasheet.pdf
CONN HSG BOX MNT RCPT 14POS datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 40V 50W datasheet.pdf
CONN PLUG 56POS STRGHT W/SKT datasheet.pdf
RES 1.4K OHM 1/2W 0.1% AXIAL datasheet.pdf