Vishay/Vitramon VJ1808A821JBEAT4X
VJ1808A821JBEAT4X picture photo
Mfg. Part Number
VJ1808A821JBEAT4X
Manufacturer
Product Category
Ceramic Capacitors
Brief Description
CAP CER 820PF 500V NP0 1808
Datasheet Download
VJ1808A821JBEAT4X.pdf
Availability of VJ1808A821JBEAT4X
QUANTITY
VJ1808A821JBEAT4X Order Process
Ship out your order
Specifications of VJ1808A821JBEAT4X
Internal Part NumberEIS-VJ1808A821JBEAT4X
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package2,000
Category Capacitors
FamilyCeramic Capacitors
SeriesVJ OMD
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance820pF
Tolerance±5%
Voltage - Rated500V
Temperature CoefficientC0G, NP0
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
ApplicationsBoardflex Sensitive
Ratings-
Package / Case1808 (4520 Metric)
Size / Dimension0.186" L x 0.080" W (4.72mm x 2.03mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.086" (2.18mm)
Lead Spacing-
FeaturesSoft Termination, High Voltage
Lead Style-
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)VJ1808A821JBEAT4X
Related LinksVJ1808A8, VJ1808A821JBEAT4X Datasheet, Vishay/Vitramon Distributor
VJ1808A821JBEAT4X Details Description
Related parts for VJ1808A821JBEAT4X
IC 12BIT 200KPS SC S/O 8VSSOP datasheet.pdf
CONN RCPT 5POS FEMALE PANEL MT datasheet.pdf
CONN EDGECARD 20POS R/A .156 SLD datasheet.pdf
SENS PROX M18 10MM PNP-NO UNSHLD datasheet.pdf
DIODE GEN PURP 50V 1A DO220AA datasheet.pdf
TRIMMER 2M OHM 0.5W SMD datasheet.pdf
AM8630-8 FRONT DISPLACING BLADE datasheet.pdf
OSC PROG 5NS 20PPM 2X2.5MM datasheet.pdf
PS/2 SERVER INTERFACE MODULE datasheet.pdf
CONN PLUG W/PINS datasheet.pdf
CONN RCPT SAS VERT datasheet.pdf
ADAPTER FIXED PLUG 12W JACK VI datasheet.pdf