Vishay/Vitramon VJ1812A101JXEAT
VJ1812A101JXEAT picture photo
Mfg. Part Number
VJ1812A101JXEAT
Brief Description
CAP CER 100PF 500V NP0 1812
Datasheet Download
VJ1812A101JXEAT.pdf
Availability of VJ1812A101JXEAT
QUANTITY
VJ1812A101JXEAT Order Process
Ship out your order
Specifications of VJ1812A101JXEAT
Internal Part NumberEIS-VJ1812A101JXEAT
FamilyCeramic Capacitors
SeriesVJ
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance100pF
Tolerance±5%
Voltage - Rated500V
Temperature CoefficientC0G, NP0
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
ApplicationsGeneral Purpose
Ratings-
Package / Case1812 (4532 Metric)
Size / Dimension0.177" L x 0.126" W (4.50mm x 3.20mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.086" (2.18mm)
Lead Spacing-
Features-
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)VJ1812A101JXEAT
Related LinksVJ1812A, VJ1812A101JXEAT Datasheet, Vishay/Vitramon Distributor
VJ1812A101JXEAT Details Description
Related parts for VJ1812A101JXEAT
IC REG LDO 2.5V 0.8A SOT223 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 56POS R/A .156 SLD datasheet.pdf
CONN RCPT 19POS WALL MNT W/PINS datasheet.pdf
RES 3.83K OHM 1/10W .1% AXIAL datasheet.pdf
FIXED IND 300UH 45MA 28 OHM TH datasheet.pdf
IC WATCHDOG TIMER SOT-25 datasheet.pdf
RES SMD 542 OHM 0.1% 3/8W 0603 datasheet.pdf
RES SMD 100K OHM 1% 1/8W 1206 datasheet.pdf
DIODE SCHOTTKY 30V 200MA SOD323 datasheet.pdf
SWITCH MINI DOOR SPST-NC SMD 30V datasheet.pdf