Vishay/Vitramon VJ1812A120JBBAT4X
VJ1812A120JBBAT4X picture photo
Mfg. Part Number
VJ1812A120JBBAT4X
Brief Description
CAP CER 12PF 100V NP0 1812
Datasheet Download
VJ1812A120JBBAT4X.pdf
Availability of VJ1812A120JBBAT4X
QUANTITY
VJ1812A120JBBAT4X Order Process
Ship out your order
Specifications of VJ1812A120JBBAT4X
Internal Part NumberEIS-VJ1812A120JBBAT4X
FamilyCeramic Capacitors
SeriesVJ OMD
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance12pF
Tolerance±5%
Voltage - Rated100V
Temperature CoefficientC0G, NP0
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
ApplicationsBoardflex Sensitive
Ratings-
Package / Case1812 (4532 Metric)
Size / Dimension0.183" L x 0.126" W (4.65mm x 3.20mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.086" (2.18mm)
Lead Spacing-
FeaturesSoft Termination, High Voltage
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)VJ1812A120JBBAT4X
Related LinksVJ1812A1, VJ1812A120JBBAT4X Datasheet, Vishay/Vitramon Distributor
VJ1812A120JBBAT4X Details Description
Related parts for VJ1812A120JBBAT4X
RELAY SOCKET 3PDT PCB MT MK datasheet.pdf
IC SENSOR ENGINE KNOCK 20-SOIC datasheet.pdf
IC DAC 10BIT I2C QUAD 10MSOP datasheet.pdf
RES 0.62 OHM 10W 10% AXIAL datasheet.pdf
IC LED Driver Linear PWM Dimming Backlight 48-QFN (6x6) datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 12V 500W datasheet.pdf
CONVERT DC/DC 165VIN 6.5VOUT 75W datasheet.pdf
CIR BRKR MAG-HYDR ROCKER datasheet.pdf
METRAL HDR 5RX1M STB datasheet.pdf
CABLE PROGRAMMING 4POS datasheet.pdf