Vishay/Vitramon VJ1812A121KBCAT4X
VJ1812A121KBCAT4X picture photo
Mfg. Part Number
VJ1812A121KBCAT4X
Brief Description
CAP CER 120PF 200V NP0 1812
Datasheet Download
VJ1812A121KBCAT4X.pdf
Availability of VJ1812A121KBCAT4X
QUANTITY
VJ1812A121KBCAT4X Order Process
Ship out your order
Specifications of VJ1812A121KBCAT4X
Internal Part NumberEIS-VJ1812A121KBCAT4X
FamilyCeramic Capacitors
SeriesVJ OMD
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance120pF
Tolerance±10%
Voltage - Rated200V
Temperature CoefficientC0G, NP0
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
ApplicationsBoardflex Sensitive
Ratings-
Package / Case1812 (4532 Metric)
Size / Dimension0.183" L x 0.126" W (4.65mm x 3.20mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.086" (2.18mm)
Lead Spacing-
FeaturesSoft Termination, High Voltage
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)VJ1812A121KBCAT4X
Related LinksVJ1812A1, VJ1812A121KBCAT4X Datasheet, Vishay/Vitramon Distributor
VJ1812A121KBCAT4X Details Description
Related parts for VJ1812A121KBCAT4X
IC GATE NAND 4CH 2-INP 14-DIP datasheet.pdf
CONN DSUB9 PLUG DUST CAP datasheet.pdf
FAN AXIAL 50X10MM 12VDC WIRE datasheet.pdf
IC DAC 8BIT QUAD 2.5V 10MSOP datasheet.pdf
CONV DC/DC 200W 2.5V 80A SGL datasheet.pdf
RES SMD 12 OHM 1% 1W 1218 datasheet.pdf
CABLE DUCT 60MMX80MM datasheet.pdf
COLLET FFA.2S. - 7.7MM DIA datasheet.pdf
CAP CER 0.22UF 25V X8R 0603 datasheet.pdf
CAP TANT 680UF 6.3V 20% 2917 datasheet.pdf