Vishay/Vitramon VJ1812A220KBRAT4X
VJ1812A220KBRAT4X picture photo
Mfg. Part Number
VJ1812A220KBRAT4X
Manufacturer
Product Category
Ceramic Capacitors
Brief Description
CAP CER 22PF 1.5KV NP0 1812
Datasheet Download
VJ1812A220KBRAT4X.pdf
Availability of VJ1812A220KBRAT4X
QUANTITY
VJ1812A220KBRAT4X Order Process
Ship out your order
Specifications of VJ1812A220KBRAT4X
Internal Part NumberEIS-VJ1812A220KBRAT4X
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1,000
Category Capacitors
FamilyCeramic Capacitors
SeriesVJ OMD
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance22pF
Tolerance±10%
Voltage - Rated1500V (1.5kV)
Temperature CoefficientC0G, NP0
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
ApplicationsBoardflex Sensitive
Ratings-
Package / Case1812 (4532 Metric)
Size / Dimension0.183" L x 0.126" W (4.65mm x 3.20mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.086" (2.18mm)
Lead Spacing-
FeaturesSoft Termination, High Voltage
Lead Style-
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)VJ1812A220KBRAT4X
Related LinksVJ1812A2, VJ1812A220KBRAT4X Datasheet, Vishay/Vitramon Distributor
VJ1812A220KBRAT4X Details Description
Related parts for VJ1812A220KBRAT4X
POT SLIDE 10K OHM .05W 45MM datasheet.pdf
CAP ALUM 680UF 20% 250V SNAP datasheet.pdf
RES SMD 182 OHM 1% 1/8W 0805 datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 8 Circuit 0.374" (9.50mm) datasheet.pdf
CONN HEADER 4POS VERT SMD TIN datasheet.pdf
FIXED IND 1UH 400MA 600 MOHM SMD datasheet.pdf
CAP TANT 2.2UF 20V 10% 1810 datasheet.pdf
BLZP 5.00/06/270 SN LTGY BX datasheet.pdf
SCZ 3.81/04/180F SN GN BX datasheet.pdf
DIL SOLDER TAIL 2.54MM datasheet.pdf