Vishay/Vitramon VJ1812A330JBAAT4X
VJ1812A330JBAAT4X picture photo
Mfg. Part Number
VJ1812A330JBAAT4X
Brief Description
CAP CER 33PF 50V NP0 1812
Datasheet Download
VJ1812A330JBAAT4X.pdf
Availability of VJ1812A330JBAAT4X
QUANTITY
VJ1812A330JBAAT4X Order Process
Ship out your order
Specifications of VJ1812A330JBAAT4X
Internal Part NumberEIS-VJ1812A330JBAAT4X
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance33pF
Tolerance±5%
Voltage - Rated50V
Temperature CoefficientC0G, NP0
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case1812 (4532 Metric)
Size / Dimension0.183" L x 0.126" W (4.65mm x 3.20mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.086" (2.18mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)VJ1812A330JBAAT4X
Related LinksVJ1812A3, VJ1812A330JBAAT4X Datasheet, Vishay/Vitramon Distributor
VJ1812A330JBAAT4X Details Description
Related parts for VJ1812A330JBAAT4X
RES 2.7K OHM 1/2W 10% AXIAL datasheet.pdf
TERM BLOCK HDR 20POS R/A 5.08MM datasheet.pdf
FIXED IND 100UH 400MA 2 OHM SMD datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5.8V 50W datasheet.pdf
RES 33.2K OHM 3/4W 1% AXIAL datasheet.pdf
IC CPLD 192MC 7.5NS 144FPBGA datasheet.pdf
HOOK-UP STRND 16AWG WHITE 5000' datasheet.pdf
CONN EDGECARD 86POS .100" datasheet.pdf