Vishay/Vitramon VJ1812A470JBCAT4X
VJ1812A470JBCAT4X picture photo
Mfg. Part Number
VJ1812A470JBCAT4X
Brief Description
CAP CER 47PF 200V NP0 1812
Datasheet Download
VJ1812A470JBCAT4X.pdf
Availability of VJ1812A470JBCAT4X
QUANTITY
VJ1812A470JBCAT4X Order Process
Ship out your order
Specifications of VJ1812A470JBCAT4X
Internal Part NumberEIS-VJ1812A470JBCAT4X
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance47pF
Tolerance±5%
Voltage - Rated200V
Temperature CoefficientC0G, NP0
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case1812 (4532 Metric)
Size / Dimension0.183" L x 0.126" W (4.65mm x 3.20mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.086" (2.18mm)