Vishay/Vitramon VJ1812A820KBRAT4X
VJ1812A820KBRAT4X picture photo
Mfg. Part Number
VJ1812A820KBRAT4X
Manufacturer
Product Category
Ceramic Capacitors
Brief Description
CAP CER 82PF 1.5KV NP0 1812
Datasheet Download
VJ1812A820KBRAT4X.pdf
Availability of VJ1812A820KBRAT4X
QUANTITY
VJ1812A820KBRAT4X Order Process
Ship out your order
Specifications of VJ1812A820KBRAT4X
Internal Part NumberEIS-VJ1812A820KBRAT4X
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1,000
Category Capacitors
FamilyCeramic Capacitors
SeriesVJ OMD
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance82pF
Tolerance±10%
Voltage - Rated1500V (1.5kV)
Temperature CoefficientC0G, NP0
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
ApplicationsBoardflex Sensitive
Ratings-
Package / Case1812 (4532 Metric)
Size / Dimension0.183" L x 0.126" W (4.65mm x 3.20mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.086" (2.18mm)
Lead Spacing-
FeaturesSoft Termination, High Voltage
Lead Style-
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)VJ1812A820KBRAT4X
Related LinksVJ1812A8, VJ1812A820KBRAT4X Datasheet, Vishay/Vitramon Distributor
VJ1812A820KBRAT4X Details Description
Related parts for VJ1812A820KBRAT4X
CONN EDGECARD 22POS DIP .156 SLD datasheet.pdf
PREMO-FLEX LGT 229 TYPED 13POS datasheet.pdf
RES 324 OHM 1/4W .1% AXIAL datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 24V 150W datasheet.pdf
MICRO 31C P 6" YEL JACKP datasheet.pdf
350 TB SOCKET OPEN VER datasheet.pdf
350 TB SOCKET VERTICAL datasheet.pdf
CONN DSUB ADPTR FILTER 15POS datasheet.pdf