Vishay/Vitramon VJ1812A910JBAAT4X
VJ1812A910JBAAT4X picture photo
Mfg. Part Number
VJ1812A910JBAAT4X
Brief Description
CAP CER 91PF 50V NP0 1812
Datasheet Download
VJ1812A910JBAAT4X.pdf
Availability of VJ1812A910JBAAT4X
QUANTITY
VJ1812A910JBAAT4X Order Process
Ship out your order
Specifications of VJ1812A910JBAAT4X
Internal Part NumberEIS-VJ1812A910JBAAT4X
FamilyCeramic Capacitors
SeriesVJ OMD
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance91pF
Tolerance±5%
Voltage - Rated50V
Temperature CoefficientC0G, NP0
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
ApplicationsBoardflex Sensitive
Ratings-
Package / Case1812 (4532 Metric)
Size / Dimension0.183" L x 0.126" W (4.65mm x 3.20mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.086" (2.18mm)
Lead Spacing-
FeaturesSoft Termination, High Voltage
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)VJ1812A910JBAAT4X
Related LinksVJ1812A9, VJ1812A910JBAAT4X Datasheet, Vishay/Vitramon Distributor
VJ1812A910JBAAT4X Details Description
Related parts for VJ1812A910JBAAT4X
RES SMD 49.9K OHM 0.1% 1/8W 0805 datasheet.pdf
OSC 3.3V PROG CMOS TRI ST 100PPM datasheet.pdf
CONN EDGECARD 20POS .156 EXTEND datasheet.pdf
CONN EDGECARD 22POS R/A .050 SLD datasheet.pdf
IC ADC 14BIT SAR 1MSPS 24TSSOP datasheet.pdf
RES MO 1W 6.2K OHM 5% AXIAL datasheet.pdf
Connector Quick Connect Receptacle 13.5-17 AWG 0.250" (6.35mm) Crimp datasheet.pdf
AC/DC PROGRAMMABLE SUPPLY 0-60V datasheet.pdf
HEAVY DUTY TIE 15.2"L 120LB BLK datasheet.pdf
D-Sub Connector Plug, Male Pins 25 Position Through Hole Solder datasheet.pdf
TV 28C 26#20 2#16 SKT J/N RECP datasheet.pdf
2.35 V to 5.25 V, 1 MSPS, 12-/10-/8-Bit ADCs in 6-Lead SC70 IC datasheet.pdf