Vishay/Vitramon VJ1812Y101KBCAT4X
VJ1812Y101KBCAT4X picture photo
Mfg. Part Number
VJ1812Y101KBCAT4X
Brief Description
CAP CER 100PF 200V X7R 1812
Datasheet Download
VJ1812Y101KBCAT4X.pdf
Availability of VJ1812Y101KBCAT4X
QUANTITY
VJ1812Y101KBCAT4X Order Process
Ship out your order
Specifications of VJ1812Y101KBCAT4X
Internal Part NumberEIS-VJ1812Y101KBCAT4X
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance100pF
Tolerance±10%
Voltage - Rated200V
Temperature CoefficientX7R
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case1812 (4532 Metric)
Size / Dimension0.183" L x 0.126" W (4.65mm x 3.20mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.086" (2.18mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)VJ1812Y101KBCAT4X
Related LinksVJ1812Y1, VJ1812Y101KBCAT4X Datasheet, Vishay/Vitramon Distributor
VJ1812Y101KBCAT4X Details Description
Related parts for VJ1812Y101KBCAT4X
IC MCU 8BIT 896B OTP 20SSOP datasheet.pdf
TERM SOLDER TURRET .156" .125"L datasheet.pdf
D-Sub Connector Plug, Male Pins 8 (Coax) Position Panel Mount, Through Hole Solder datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 15V 250W datasheet.pdf
CONN HEADER 70POS GOLD SMD datasheet.pdf
RES 110K OHM 2% 1/4W AXIAL datasheet.pdf
CIR BRKR THRM 25A 240VAC 28VDC datasheet.pdf
BOARD DEMO FOR LTC1923EGN datasheet.pdf
CONN EDGECARD 30POS .100" datasheet.pdf
FIXED IND 180UH 280MA 2.2 OHM datasheet.pdf