Vishay/Vitramon VJ1812Y102JBRAT4X
VJ1812Y102JBRAT4X picture photo
Mfg. Part Number
VJ1812Y102JBRAT4X
Brief Description
CAP CER 1000PF 1.5KV X7R 1812
Datasheet Download
VJ1812Y102JBRAT4X.pdf
Availability of VJ1812Y102JBRAT4X
QUANTITY
VJ1812Y102JBRAT4X Order Process
Ship out your order
Specifications of VJ1812Y102JBRAT4X
Internal Part NumberEIS-VJ1812Y102JBRAT4X
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance1000pF
Tolerance±5%
Voltage - Rated1500V (1.5kV)
Temperature CoefficientX7R
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case1812 (4532 Metric)
Size / Dimension0.183" L x 0.126" W (4.65mm x 3.20mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.086" (2.18mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)VJ1812Y102JBRAT4X
Related LinksVJ1812Y1, VJ1812Y102JBRAT4X Datasheet, Vishay/Vitramon Distributor
VJ1812Y102JBRAT4X Details Description
Related parts for VJ1812Y102JBRAT4X
RES SMD 6.81 OHM 1% 1W 2615 datasheet.pdf
IC DVI/HDMI LVL SHIFTR 48TQFN datasheet.pdf
LED YELLOW CLEAR 4PLCC SMD datasheet.pdf
CAP CER 4700PF 100V 1% BP 1812 datasheet.pdf
RES 56.9 OHM 1/10W .1% AXIAL datasheet.pdf
P&S 3P4W 20A/3P 250V PLUG WTRT datasheet.pdf
CONVERT DC/DC 28VIN 18.5VOUT 75W datasheet.pdf
TOOL CRIMP M22520/10-01 datasheet.pdf
FIXED IND 27.16UH 4A 40.1 MOHM datasheet.pdf
15 X 15 EXTRUSION datasheet.pdf
CAP FILM 1400VDC 0.0039UF RADIAL datasheet.pdf