Vishay/Vitramon VJ1812Y151JBEAT4X
VJ1812Y151JBEAT4X picture photo
Mfg. Part Number
VJ1812Y151JBEAT4X
Brief Description
CAP CER 150PF 500V X7R 1812
Datasheet Download
VJ1812Y151JBEAT4X.pdf
Availability of VJ1812Y151JBEAT4X
QUANTITY
VJ1812Y151JBEAT4X Order Process
Ship out your order
Specifications of VJ1812Y151JBEAT4X
Internal Part NumberEIS-VJ1812Y151JBEAT4X
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance150pF
Tolerance±5%
Voltage - Rated500V
Temperature CoefficientX7R
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case1812 (4532 Metric)
Size / Dimension0.183" L x 0.126" W (4.65mm x 3.20mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.086" (2.18mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)VJ1812Y151JBEAT4X
Related LinksVJ1812Y1, VJ1812Y151JBEAT4X Datasheet, Vishay/Vitramon Distributor
VJ1812Y151JBEAT4X Details Description
Related parts for VJ1812Y151JBEAT4X
CONN SSMA PLUG STR 50 OHM datasheet.pdf
TRANS NPN 45V 0.1A SOT23 datasheet.pdf
HDR STR DR.100 DP SMT TR datasheet.pdf
OPTOISO 2.13KV 2CH TRANS 8SOP datasheet.pdf
CONN RECEPT HOUSING 16POS NH datasheet.pdf
CAP FILM 0.047UF 10% 63VDC RAD datasheet.pdf
CAP CER 22PF 100V NP0 0805 datasheet.pdf
CAP TACTILE ROUND GRAY datasheet.pdf
TRANS SOT443A datasheet.pdf
IC ADC 14BIT SPI 2MSPS 16WQFN datasheet.pdf
RES 1.14K OHM 1/8W .1% AXIAL datasheet.pdf