Vishay/Vitramon VJ1812Y223KXPAT5Z
VJ1812Y223KXPAT5Z picture photo
Mfg. Part Number
VJ1812Y223KXPAT5Z
Brief Description
CAP CER 0.022UF 250V X7R 1812
Datasheet Download
VJ1812Y223KXPAT5Z.pdf
Availability of VJ1812Y223KXPAT5Z
QUANTITY
VJ1812Y223KXPAT5Z Order Process
Ship out your order
Specifications of VJ1812Y223KXPAT5Z
Internal Part NumberEIS-VJ1812Y223KXPAT5Z
FamilyCeramic Capacitors
SeriesVJ HVArc Guard™
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance0.022µF
Tolerance±10%
Voltage - Rated250V
Temperature CoefficientX7R
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
ApplicationsGeneral Purpose
Ratings-
Package / Case1812 (4532 Metric)
Size / Dimension0.177" L x 0.126" W (4.50mm x 3.20mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.086" (2.18mm)
Lead Spacing-
FeaturesHigh Voltage, Arc Guard™
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)VJ1812Y223KXPAT5Z
Related LinksVJ1812Y2, VJ1812Y223KXPAT5Z Datasheet, Vishay/Vitramon Distributor
VJ1812Y223KXPAT5Z Details Description
Related parts for VJ1812Y223KXPAT5Z
IC DALLASTAT 10K 300MIL 8-DIP datasheet.pdf
HEAT SINK 23MM X 23MM X 19.5MM datasheet.pdf
CONN PLUG STRAIGHT 3POS W/SCKT datasheet.pdf
IC GATE OR 1CH 2-INP 6-ULLGA datasheet.pdf
RES 45.4 OHM 1/8W 1% AXIAL datasheet.pdf
IC REG LDO ADJ 0.15A 14HTSSOP datasheet.pdf
CONN EDGECARD 34POS .100" datasheet.pdf
HEATSINK 40X40X35MM R-TAB datasheet.pdf
HEATSINK 35X35X25MM L-TAB datasheet.pdf
CONN PLUG 8POS INLINE SKT RA datasheet.pdf