Vishay/Vitramon VJ1812Y392JBCAT4X
VJ1812Y392JBCAT4X picture photo
Mfg. Part Number
VJ1812Y392JBCAT4X
Brief Description
CAP CER 3900PF 200V X7R 1812
Datasheet Download
VJ1812Y392JBCAT4X.pdf
Availability of VJ1812Y392JBCAT4X
QUANTITY
VJ1812Y392JBCAT4X Order Process
Ship out your order
Specifications of VJ1812Y392JBCAT4X
Internal Part NumberEIS-VJ1812Y392JBCAT4X
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance3900pF
Tolerance±5%
Voltage - Rated200V
Temperature CoefficientX7R
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case1812 (4532 Metric)
Size / Dimension0.183" L x 0.126" W (4.65mm x 3.20mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.086" (2.18mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)VJ1812Y392JBCAT4X
Related LinksVJ1812Y3, VJ1812Y392JBCAT4X Datasheet, Vishay/Vitramon Distributor
VJ1812Y392JBCAT4X Details Description
Related parts for VJ1812Y392JBCAT4X
IC MCU 8BIT 4KB FLASH 20SOIC datasheet.pdf
IC LI-ION CHARGE MGMT 20-HTSSOP datasheet.pdf
CONV DC/DC NIPOL 10A 1.2V VERT datasheet.pdf
IC GATE AND 4CH 2-INP 14-SO datasheet.pdf
CONN SPRING 50POS SNGL .137 PCB datasheet.pdf
CONN EDGECARD 36POS .156 EYELET datasheet.pdf
DGTL ISO 5KV 4CH GEN PURP 16SOIC datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 40V 100W datasheet.pdf
CABLE ASSY 120" N MALE-N MALE datasheet.pdf
CAP ALUM 110UF 20% 450V FLATPACK datasheet.pdf