Vishay/Vitramon VJ1812Y681KBEAT4X
VJ1812Y681KBEAT4X picture photo
Mfg. Part Number
VJ1812Y681KBEAT4X
Brief Description
CAP CER 680PF 500V X7R 1812
Datasheet Download
VJ1812Y681KBEAT4X.pdf
Availability of VJ1812Y681KBEAT4X
QUANTITY
VJ1812Y681KBEAT4X Order Process
Ship out your order
Specifications of VJ1812Y681KBEAT4X
Internal Part NumberEIS-VJ1812Y681KBEAT4X
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance680pF
Tolerance±10%
Voltage - Rated500V
Temperature CoefficientX7R
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case1812 (4532 Metric)
Size / Dimension0.183" L x 0.126" W (4.65mm x 3.20mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.086" (2.18mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)VJ1812Y681KBEAT4X
Related LinksVJ1812Y6, VJ1812Y681KBEAT4X Datasheet, Vishay/Vitramon Distributor
VJ1812Y681KBEAT4X Details Description
Related parts for VJ1812Y681KBEAT4X
IC PWM MONO SWITCHING REG 16DIP datasheet.pdf
OPTOISO 2.5KV 2CH DARL 8SMD datasheet.pdf
RES 604 OHM 1/4W 1% AXIAL datasheet.pdf
CONN PLUG 6POS STRAIGHT W/PINS datasheet.pdf
AC/DC CONVERTER 12V 850W datasheet.pdf
CAP CER 3.3UF 25V X5R 1210 datasheet.pdf
DIODE BRIDGE 3PH 1200V 30A SM1 datasheet.pdf
FIXED IND 27UH 3.3A 48 MOHM TH datasheet.pdf
CAP TANT 3.9UF 5% 50V AXIAL datasheet.pdf