Murata Electronics North America TPSRD5M50J00-A0
TPSRD5M50J00-A0 picture photo
Mfg. Part Number
TPSRD5M50J00-A0
Manufacturer
Product Category
MURATA Components
Brief Description
Capacitors Inductors Filters...
Datasheet Download
TPSRD5M50J00-A0.pdf
Availability of TPSRD5M50J00-A0
Marketing Price
N/A
Our Price
Quote by Email
QUANTITY
TPSRD5M50J00-A0 Order Process
Ship out your order
Specifications of TPSRD5M50J00-A0
Internal Part NumberEIS-TPSRD5M50J00-A0
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)6 (Time on Label)
Production Status (Lifecycle)Contact us to see if it's obsolete now
ConditionNEW AND UNUSED, Original made by MURATA
Delivery TimeIn stock, ship TPSRD5M50J00-A0 today.
SeriesTPSRD5M50
Marking / SymbolEmail us
Tolerance-
Capacitance-
Features-
Voltage-
Operating Temperature -40°C ~ 125°C
Package / Mounting TypeSMD Surface Mount / Through Hole
PackagingReel / Bag
Package Case TypeCERAMICFILTER
SPQ (Standard Package Quantity)-
MOQ1 Piece
ApplicationElectronic Device
Alternative Part (Replacement)EIS-TPSRD5M50J00-A0
Country of OriginJAPAN/THAILAND/USA/CN
Weight0.0005kg
Additional ServicesReel and tape, testing services
DistributorEIS COMPONENTS
MURATA Product CategoryMURATA Components
Related LinksTPSRD5M, TPSRD5M50J00-A0 Datasheet, Murata Electronics North America Distributor
TPSRD5M50J00-A0 Details Description
Related parts for TPSRD5M50J00-A0
RES 1K OHM 3W 5% RADIAL datasheet.pdf
BOARD DEMO FOR MCP215X datasheet.pdf
IC STROBED FIFO 64X18 56-SSOP datasheet.pdf
MOSFET P-CH 20V 5.5A 6SSOT datasheet.pdf
RES SMD 7.15KOHM 0.1% 1/10W 0805 datasheet.pdf
MULTI-PAIR 25COND 22AWG 1000' datasheet.pdf
OSC XO 76.8MHZ CMOS SMD datasheet.pdf
OSC PROG 8NS 30PPM 2X2.5MM datasheet.pdf
HEATSINK 40X40X35MM L-TAB T412 datasheet.pdf
CAP FILM 0.56UF 5% 250VDC AXIAL datasheet.pdf