Vishay/Vitramon VJ1812Y821JBCAT4X
VJ1812Y821JBCAT4X picture photo
Mfg. Part Number
VJ1812Y821JBCAT4X
Brief Description
CAP CER 820PF 200V X7R 1812
Datasheet Download
VJ1812Y821JBCAT4X.pdf
Availability of VJ1812Y821JBCAT4X
QUANTITY
VJ1812Y821JBCAT4X Order Process
Ship out your order
Specifications of VJ1812Y821JBCAT4X
Internal Part NumberEIS-VJ1812Y821JBCAT4X
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance820pF
Tolerance±5%
Voltage - Rated200V
Temperature CoefficientX7R
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case1812 (4532 Metric)
Size / Dimension0.183" L x 0.126" W (4.65mm x 3.20mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.086" (2.18mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)VJ1812Y821JBCAT4X
Related LinksVJ1812Y8, VJ1812Y821JBCAT4X Datasheet, Vishay/Vitramon Distributor
VJ1812Y821JBCAT4X Details Description
Related parts for VJ1812Y821JBCAT4X
CONN HOUS 6POS 94V-2 MATE-N-LOK datasheet.pdf
RES SMD 383K OHM 1% 1/8W 0805 datasheet.pdf
RES 9.1M OHM 1/4W 5% CF MINI datasheet.pdf
IC MPU I.MX25 400MHZ 400MAPBGA datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 15V 300W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 7.5V 75W datasheet.pdf
DC/DC CONVERT 3.3V 5V 15A 10A datasheet.pdf
IC FPGA 840 I/O 1932FBGA datasheet.pdf
RES 152 OHM 1W 0.5% RADIAL datasheet.pdf
DC/DC CONVERTER 12V 3W datasheet.pdf
IC CLK BUFFER 700MHZ CMOS 16QFN datasheet.pdf
CAP FILM 3UF 5% 160VDC AXIAL datasheet.pdf