Vishay/Vitramon VJ1812Y822KBAAT4X
VJ1812Y822KBAAT4X picture photo
Mfg. Part Number
VJ1812Y822KBAAT4X
Brief Description
CAP CER 8200PF 50V X7R 1812
Datasheet Download
VJ1812Y822KBAAT4X.pdf
Availability of VJ1812Y822KBAAT4X
QUANTITY
VJ1812Y822KBAAT4X Order Process
Ship out your order
Specifications of VJ1812Y822KBAAT4X
Internal Part NumberEIS-VJ1812Y822KBAAT4X
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance8200pF
Tolerance±10%
Voltage - Rated50V
Temperature CoefficientX7R
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case1812 (4532 Metric)
Size / Dimension0.183" L x 0.126" W (4.65mm x 3.20mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.086" (2.18mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)VJ1812Y822KBAAT4X
Related LinksVJ1812Y8, VJ1812Y822KBAAT4X Datasheet, Vishay/Vitramon Distributor
VJ1812Y822KBAAT4X Details Description
Related parts for VJ1812Y822KBAAT4X
RES SMD 169 OHM 1% 1/8W 1206 datasheet.pdf
FIXED IND 47UH 80MA 11.1 OHM SMD datasheet.pdf
IC REG BCK 1.8V 0.6A SYNC TSOT23 datasheet.pdf
CAP ALUM 4.7UF 20% 63V RADIAL datasheet.pdf
CAP TANT 150UF 16V 20% 2917 datasheet.pdf
CONN PLUG 37POS STRAIGHT W/SCKT datasheet.pdf
IC MCU 8BIT 64KB FLASH 28SOIC datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 15V 100W datasheet.pdf
SWITCH TOGGLE SPDT 5A 120V datasheet.pdf