Vishay/Vitramon VJ1812Y824KBAAT4X
VJ1812Y824KBAAT4X picture photo
Mfg. Part Number
VJ1812Y824KBAAT4X
Brief Description
CAP CER 0.82UF 50V X7R 1812
Datasheet Download
VJ1812Y824KBAAT4X.pdf
Availability of VJ1812Y824KBAAT4X
QUANTITY
VJ1812Y824KBAAT4X Order Process
Ship out your order
Specifications of VJ1812Y824KBAAT4X
Internal Part NumberEIS-VJ1812Y824KBAAT4X
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance0.82µF
Tolerance±10%
Voltage - Rated50V
Temperature CoefficientX7R
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case1812 (4532 Metric)
Size / Dimension0.183" L x 0.126" W (4.65mm x 3.20mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.086" (2.18mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)VJ1812Y824KBAAT4X
Related LinksVJ1812Y8, VJ1812Y824KBAAT4X Datasheet, Vishay/Vitramon Distributor
VJ1812Y824KBAAT4X Details Description
Related parts for VJ1812Y824KBAAT4X
IC ENCORE MCU FLASH 64K 80-QFP datasheet.pdf
IC PRIORITY ENCODER 8:3 16-DIP datasheet.pdf
WASHER FLAT 1/4 NYLON datasheet.pdf
RES SMD 12.1K OHM 1% 1/8W 0805 datasheet.pdf
RES SMD 300K OHM 1% 1/8W 0805 datasheet.pdf
RES SMD 4.22KOHM 0.05% 1/8W 0805 datasheet.pdf
OSC XO 7.3723MHZ HCMOS SMD datasheet.pdf
TERM BLOCK RCPT 5POS 35DEG T/H datasheet.pdf
CONN HSG RCPT FLANGE 24POS PIN datasheet.pdf
FIXED IND 100NH 440MA 260 MOHM datasheet.pdf
CONN EDGECARD .050" 64POS SMD datasheet.pdf