Vishay/Vitramon VJ1825A151KBEAT4X
VJ1825A151KBEAT4X picture photo
Mfg. Part Number
VJ1825A151KBEAT4X
Brief Description
CAP CER 150PF 500V NP0 1825
Datasheet Download
VJ1825A151KBEAT4X.pdf
Availability of VJ1825A151KBEAT4X
QUANTITY
VJ1825A151KBEAT4X Order Process
Ship out your order
Specifications of VJ1825A151KBEAT4X
Internal Part NumberEIS-VJ1825A151KBEAT4X
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance150pF
Tolerance±10%
Voltage - Rated500V
Temperature CoefficientC0G, NP0
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case1825 (4564 Metric)
Size / Dimension0.183" L x 0.252" W (4.65mm x 6.40mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.086" (2.18mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)VJ1825A151KBEAT4X
Related LinksVJ1825A1, VJ1825A151KBEAT4X Datasheet, Vishay/Vitramon Distributor
VJ1825A151KBEAT4X Details Description
Related parts for VJ1825A151KBEAT4X
IC OPAMP GP 1MHZ TO220-7 datasheet.pdf
LED SPACER MOLDED (T1 3/4) .700" datasheet.pdf
BOX ALUM BLACK 6.02"L X 3.27"W datasheet.pdf
RES SMD 2.67K OHM 0.1% 1/4W 1206 datasheet.pdf
IC VREF SHUNT ADJ TO92-3 datasheet.pdf
CONN RCPT 6POS WALL MT W/SCKT datasheet.pdf
RES 30.1K OHM 1/4W .1% AXIAL datasheet.pdf
IC BUFFER LINE DVR QUAD 14DHVQFN datasheet.pdf
HOOK-UP STRND 12AWG WHITE 250' datasheet.pdf
CAP ALUM 1200UF 20% 550V SCREW datasheet.pdf
CAP FILM 3.3NF 5% 2000VDC RAD datasheet.pdf
60UF 250V 22.23X41.28 85C AXI datasheet.pdf