Vishay/Vitramon VJ1825A331KBBAT4X
VJ1825A331KBBAT4X picture photo
Mfg. Part Number
VJ1825A331KBBAT4X
Brief Description
CAP CER 330PF 100V NP0 1825
Datasheet Download
VJ1825A331KBBAT4X.pdf
Availability of VJ1825A331KBBAT4X
QUANTITY
VJ1825A331KBBAT4X Order Process
Ship out your order
Specifications of VJ1825A331KBBAT4X
Internal Part NumberEIS-VJ1825A331KBBAT4X
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance330pF
Tolerance±10%
Voltage - Rated100V
Temperature CoefficientC0G, NP0
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case1825 (4564 Metric)
Size / Dimension0.183" L x 0.252" W (4.65mm x 6.40mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.086" (2.18mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)VJ1825A331KBBAT4X
Related LinksVJ1825A3, VJ1825A331KBBAT4X Datasheet, Vishay/Vitramon Distributor
VJ1825A331KBBAT4X Details Description
Related parts for VJ1825A331KBBAT4X
IC GATE NAND 4CH 2-INP 14-SO datasheet.pdf
CONN HSG PLUG 4POS STRGHT PINS datasheet.pdf
CONN RCPT 10POS BOX MNT W/PINS datasheet.pdf
OSC MEMS 60.000MHZ CMOS SMD datasheet.pdf
IC MCU 8BIT 28KB FLASH 40UQFN datasheet.pdf
DIODE GP 1.6KV 150A SOT227B datasheet.pdf
CAP TANT 10UF 5% 15V 2214 datasheet.pdf
SWITCH TOGGLE SPDT 10A 125V datasheet.pdf
CAP CER 1.3PF 200V NP0 0402 datasheet.pdf