Vishay/Vitramon VJ1825A360KBAAT4X
VJ1825A360KBAAT4X picture photo
Mfg. Part Number
VJ1825A360KBAAT4X
Brief Description
CAP CER 36PF 50V NP0 1825
Datasheet Download
VJ1825A360KBAAT4X.pdf
Availability of VJ1825A360KBAAT4X
QUANTITY
VJ1825A360KBAAT4X Order Process
Ship out your order
Specifications of VJ1825A360KBAAT4X
Internal Part NumberEIS-VJ1825A360KBAAT4X
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance36pF
Tolerance±10%
Voltage - Rated50V
Temperature CoefficientC0G, NP0
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case1825 (4564 Metric)
Size / Dimension0.183" L x 0.252" W (4.65mm x 6.40mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.086" (2.18mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)VJ1825A360KBAAT4X
Related LinksVJ1825A3, VJ1825A360KBAAT4X Datasheet, Vishay/Vitramon Distributor
VJ1825A360KBAAT4X Details Description
Related parts for VJ1825A360KBAAT4X
FUSE GLASS 1.25A 250VAC 125VDC datasheet.pdf
CONN EDGECARD 48POS R/A .156 SLD datasheet.pdf
CAP CER 33PF 200V NP0 1812 datasheet.pdf
IC MIXER 2.11-2.17GHZ 12QFN datasheet.pdf
FUSE CERAMIC 10A 250VAC AXIAL datasheet.pdf
RES SMD 12.4 OHM 1% 1W 1218 datasheet.pdf
CONN RCPT 128POS JAM NUT W/PINS datasheet.pdf
AUTO RESET THERMOSTAT datasheet.pdf
IC WATCHDOG TIMER 6-USP datasheet.pdf
IC SRAM 18MBIT 6.5NS 100TQFP datasheet.pdf
5 VDC BRUSHLESS FAN datasheet.pdf