Vishay/Vitramon VJ1825A390JBCAT4X
VJ1825A390JBCAT4X picture photo
Mfg. Part Number
VJ1825A390JBCAT4X
Brief Description
CAP CER 39PF 200V NP0 1825
Datasheet Download
VJ1825A390JBCAT4X.pdf
Availability of VJ1825A390JBCAT4X
QUANTITY
VJ1825A390JBCAT4X Order Process
Ship out your order
Specifications of VJ1825A390JBCAT4X
Internal Part NumberEIS-VJ1825A390JBCAT4X
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance39pF
Tolerance±5%
Voltage - Rated200V
Temperature CoefficientC0G, NP0
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case1825 (4564 Metric)
Size / Dimension0.183" L x 0.252" W (4.65mm x 6.40mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.086" (2.18mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)VJ1825A390JBCAT4X
Related LinksVJ1825A3, VJ1825A390JBCAT4X Datasheet, Vishay/Vitramon Distributor
VJ1825A390JBCAT4X Details Description
Related parts for VJ1825A390JBCAT4X
RES SMD 17.8 OHM 0.1% 1/10W 0603 datasheet.pdf
RES SMD 1.3K OHM 5% 1/2W 1210 datasheet.pdf
MOSFET N-CH 20V 32A DIRECTFET datasheet.pdf
CONN EDGECARD 26POS DIP .100 SLD datasheet.pdf
OPTOISO 2.5KV 4CH TRANS 16SSOP datasheet.pdf
CONN CIC FFC RCPT 2POS 2.54MM datasheet.pdf
HTD SYNCHRONOUS TIMING BELT datasheet.pdf
FIXED IND 1.5UH 4.45A 20 MOHM datasheet.pdf
CAP ALUM 6800UF 20% 420V SCREW datasheet.pdf
IC MCU 8KB 20QFN datasheet.pdf
TV 66C 66#22D PIN PLUG datasheet.pdf
1.2 GHz Clock Distribution IC, PLL Core, Dividers, Delay Adjust, Five Outputs IC datasheet.pdf