Vishay/Vitramon VJ1825A391JBLAT4X
VJ1825A391JBLAT4X picture photo
Mfg. Part Number
VJ1825A391JBLAT4X
Brief Description
CAP CER 390PF 630V NP0 1825
Datasheet Download
VJ1825A391JBLAT4X.pdf
Availability of VJ1825A391JBLAT4X
QUANTITY
VJ1825A391JBLAT4X Order Process
Ship out your order
Specifications of VJ1825A391JBLAT4X
Internal Part NumberEIS-VJ1825A391JBLAT4X
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance390pF
Tolerance±5%
Voltage - Rated630V
Temperature CoefficientC0G, NP0
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case1825 (4564 Metric)
Size / Dimension0.183" L x 0.252" W (4.65mm x 6.40mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.086" (2.18mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)VJ1825A391JBLAT4X
Related LinksVJ1825A3, VJ1825A391JBLAT4X Datasheet, Vishay/Vitramon Distributor
VJ1825A391JBLAT4X Details Description
Related parts for VJ1825A391JBLAT4X
ADAPTER 20-SSOP TO 20-DIP datasheet.pdf
SWITCH REED SPDT 1.5A 50-55 A/T datasheet.pdf
CONN HSG PLUG STRGHT 12POS SKT datasheet.pdf