Vishay/Vitramon VJ1825A470JBGAT4X
VJ1825A470JBGAT4X picture photo
Mfg. Part Number
VJ1825A470JBGAT4X
Brief Description
CAP CER 47PF 1KV NP0 1825
Datasheet Download
VJ1825A470JBGAT4X.pdf
Availability of VJ1825A470JBGAT4X
QUANTITY
VJ1825A470JBGAT4X Order Process
Ship out your order
Specifications of VJ1825A470JBGAT4X
Internal Part NumberEIS-VJ1825A470JBGAT4X
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance47pF
Tolerance±5%
Voltage - Rated1000V (1kV)
Temperature CoefficientC0G, NP0
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case1825 (4564 Metric)
Size / Dimension0.183" L x 0.252" W (4.65mm x 6.40mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.086" (2.18mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)VJ1825A470JBGAT4X
Related LinksVJ1825A4, VJ1825A470JBGAT4X Datasheet, Vishay/Vitramon Distributor
VJ1825A470JBGAT4X Details Description
Related parts for VJ1825A470JBGAT4X
IC EEPROM 256KBIT 90NS 28DIP datasheet.pdf
CONN RECEPT BOX MNT 10POS W/SOCK datasheet.pdf
IC INVERTER HEX 1INPUT 14DIP datasheet.pdf
RES SMD 82.5K OHM 1/16W 0402 datasheet.pdf
FRICTION LATCH HEADER SR POL. datasheet.pdf
IC OPAMP DIFF 300MHZ 16QFN datasheet.pdf
D-Sub Connector Plug, Male Pins 9 Position Panel Mount, Through Hole Solder datasheet.pdf
CAP CER 0.012UF 50V X7R 0402 datasheet.pdf
RES SMD 200K OHM 1% 0.15W 0705 datasheet.pdf
HEATSINK 25X25X15MM L-TAB T412 datasheet.pdf
FIXED IND 10UH 1.5A 213 MOHM SMD datasheet.pdf