Vishay/Vitramon VJ1825A510KBGAT4X
VJ1825A510KBGAT4X picture photo
Mfg. Part Number
VJ1825A510KBGAT4X
Brief Description
CAP CER 51PF 1KV NP0 1825
Datasheet Download
VJ1825A510KBGAT4X.pdf
Availability of VJ1825A510KBGAT4X
QUANTITY
VJ1825A510KBGAT4X Order Process
Ship out your order
Specifications of VJ1825A510KBGAT4X
Internal Part NumberEIS-VJ1825A510KBGAT4X
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance51pF
Tolerance±10%
Voltage - Rated1000V (1kV)
Temperature CoefficientC0G, NP0
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case1825 (4564 Metric)
Size / Dimension0.183" L x 0.252" W (4.65mm x 6.40mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.086" (2.18mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)VJ1825A510KBGAT4X
Related LinksVJ1825A5, VJ1825A510KBGAT4X Datasheet, Vishay/Vitramon Distributor
VJ1825A510KBGAT4X Details Description
Related parts for VJ1825A510KBGAT4X
CONN HEADER VERT .100 14POS 30AU datasheet.pdf
SWITCH ROCKER SPDT 0.4VA 28V datasheet.pdf
CAP CER 1200PF 5KV X7R 3640 datasheet.pdf
CAP CER 75PF 500V 1111 datasheet.pdf
CONN PLUG BD/BD 30POS 1.27MM datasheet.pdf
GRF4 APPLIANCE INLET FLTR 3A M5 datasheet.pdf
RES 1.8K OHM 1/4W .1% AXIAL datasheet.pdf
IC REG BUCK 5V 5A TO220-7 datasheet.pdf
CONN EDGE DUAL .050 EXTEND 240PO datasheet.pdf
CAP CER 1.6PF 100V NP0 0402 datasheet.pdf